آخرین مطالب :
شما اینجا هستید: خانه » در مکتب امام و رهبری » امام خامنه ای » گوشه ای از زندگی خانوادگی مقام معظم رهبری

گوشه ای از زندگی خانوادگی مقام معظم رهبری

346 بازدید

خاطراتی از مقام معظم رهبری

خدای متعال برای ما رهبرانی قرار داده که با زندگی ساده خود برای ما الگو بوده اند .یکی از آنان حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه) بود . پس از وی حضرت آیت الله خامنه ای نیز چون اوست . ایشان می فرمودند که :

« من وقتی ازدواج کردم همسرم از پدرش ، که فرش فروش بوده ، فرشی به عنوان جهیزیه به همراه داشته است که هنوز نیز، با وجود فرسودگی آن ، در منزل ما از آن استفاده می شود و بجز آن ، قالی دیگری در منزل نداریم . چند مرتبه اخوالزوجه ها گفته اند که این قالی نخ نما شده و خواسته اند که آن را عوض کند ولی من اجازه نداده ام . اصلا در طول زندگی خود ، نه قالیچه ای خریده ام و نه فرشی به خانه اضافه کرده ام ، حتی آنها را تبدیل به احسن نیز نکرده ام . من در طول این دوران یک مرتبه گوشت تازه نخریده ام ، کوپن گوشت سردی که همه مردم از آن استفاده می کردند ما نیز از آن استفاده می کردیم ، مگر آنکه گوشت نذری می آوردند . سایر مایحتاج زندگی مثل پنیر، نفت و کره نیز به همین صورت تهیه می شود ».

این زندگی رهبر ماست که در بالاترین مقامات این کشور قرار دارد و در طول زندگی خود، زندان، شکنجه ، تبعید و بسیاری گرفتاری های دیگر را به جان خریده و برای خدمت به اسلام به عنوان فردی شایسته مشغول انجام وظیفه است .

آیت الله مصباح یزدی ،کتاب مباحثی درباره حوزه، ص ۲۱۵

۴ نظر

  1. با آرزوی سلامتی و توفیقات هرچه بیشتر برای نائب امام زمانمان.

  2. کاش میشد لوگوی مطالبتون مثلا خاطرات رهبر رو در وبمون قرار میدادیم

  3. عالیه میتونم لینکتون کنم؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

Scroll To Top