آخرین مطالب

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

 1. 1

  مبشر

  جوابیه مرکز جهانی اطلاع رسانی آل البیت به موسسه مهدویت

  مرکز جهانی اطلاع رسانی آل البیت :
  1- توقیت و تعیین وقت ظهور که در روایات از آن نهی شده شامل نقل علایم و شرایط ظهور نیست ؛ زیرا مقصود از توقیت آن است که به طور دقیق ، وقت خاصّی را برای ظهور معیّن کنیم ، که روایات از آن نهی کرده است

  2- وجود روایات ضعیف در تمام موضوعات دینی و خبرهای مختلف وجود دارد ، این مسأله باعث نمی شود که انسان محقّق دست از بحث و بررسی آن بردارد ، بلکه وظیفه دارد که با روشی صحیح به بررسی سندی آنها بپردازد

  مقدمه : متاسفانه رییس مرکز تخصصی مهدویت (حجه الاسلام کلباسی) که به عنوان یک روحانی از وی انتظار بیشتری می رود در یک فایل صوتی که امروز پخش شده ، علاوه بر اینکه یک نسبت دروغ به ولی امر مسلمین داده است ، کارگردان مستند ظهور بسیار نزدیک است را تمسخر کرده و به او میگوید که باید برود دنبال داروسازی خودش و !!!!!

  واقعا این علمای اخرالزمانی هستند که به شدت در روایات نکوهش شده اند

  ———————————————–

  اول : در فیلم هیچگونه تعیین وقتی صورت نگرفته است و ما نیز به مانند این بزرگواران ، تعیین وقت را مردود می دانیم

  دوم : اگر مصداق شناسی اشکال شرعی دارد؛

  اولا : فلسفه صدور 7000حدیث در مورد اخرالزمان چیست؟ آیا میتوان به راحتی 7000حدیث را از نظر سندی رد کرد؟

  ثانیا : اگر مصداق شناسی حرام است ؛ بزرگانی مانند سید ابن طاووس ( ایشان فردی است که به گفته خودش ، حتی یک گناه کبیره در طول عمرش انجام نداده است و از اعظم مجتهدین و علمای تاریخ غیبت کبری می باشند و آنچنان که نقل شده است درهای ورود به امام زمان عجل اله تعالی فرجه الشریف برای ایشان همیشه باز بوده است) و علامه مجلسی که مصداق شناسی کرده اند هم مرتکب توقیت و کار حرام و اشتباه شده اند؟؟؟

  نتیجه : مصداق شناسی حرام نیست و آنچنان که خواهیم گفت فقط تعیین زمان دقیق ظهور ، توقیت محسوب میشود و لا غیر.

  آیت الله بهجت ره:
  خود حضرت هم منتظر روز موعود است! و خودش میداند که چه وقت ظهور میکند. این که گفته میشود که آن حضرت وقت ظهورش را نمیداند درست نیست!

  منبع : کتاب بهارانه آیت الله بهجت، صفحه 102
  کامل این پست جذاب و جوابیه دندان شکن به موسسه مهدویت را در آدرس ذیل بخوانید :

  naragh313.blogfa.com/post-68.aspx

  پاسخ دادن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هر گونه استفاده از تصاویر و مطالب سایت (در قالب بنر ، پوستر ، ... و یا امور تجاری) که موجب نشر فرهنگ اسلامی می شود موجب خوشحالی و رضایت ماست.