آخرین مطالب

مطالب مرتبط

10 دیدگاه

 1. 7

  فرشته

  سلام من فردی هستم که هم وسواس فکری دارم هم عملی تهران زندگی میکنم پیش بهترین روانشناس وروانپزشک رفتم چقدر دارو مصرف کرده ام اما سودی نداشته الان فقط میخوام کتاب شما رو تهیه کنم ولی پیداش نکردم چون باور دارم چاره ی من قرص نیست بلکه راهنمایی بزرگانی چون شماست

  پاسخ دادن
  1. 7.1

   عصر-انتظار

   سلام . لینک کتاب اصلاح شد.

 2. 6

  فرشته

  سلام من فردی هستم که هم وسواس فکری دارم هم عملی تهران زندگی میکنم پیش بهترین روانشناس وروانپزشک رفتم چقدر دارو مصرف کرده ام اما سودی نداشته الان فقط میخوام کتاب شما رو تهیه کنم ولی پیداش نکردم چون باور دارم چاره ی من قرص نیست بلکه راهنمایی بزرگانی چون شماست

  پاسخ دادن
  1. 6.1

   عصر-انتظار

   لینک کتاب اصلاح شد.

 3. 5

  ابوذر

  با سلام
  من یک روانشناس بالینی نیستم. شخصی هستم که از نزدیک و به مدت 24 سال در زندگیم بیماری وسواس فکری رو لمس کردم. از بچگی تا الان به این بیماری هولناک مبتلا بودم ولی ازش خبر نداشتم تا این اواخر.
  وقتی نظرات دوستان محترم رو در مورد این کتاب خوندم ناراحت شدم؛

  ” یاد دنیا و آخرت و جهنم و شیطان نه تنها بیمار وسواسی را کمک نمیکند بلکه باعث اضطراب بیشتر او شده و یک سیکل معیوب اتفاق می افتد…”

  “همه با یاد خداوجهنم و آخرت مشکلاتشون حل نمیشه….”

  بذارید داستان شروع بهبودی خودم و خلاصی از این بیماری رو نقل کنم. درست هفت روز پیش بود که حمله وسواس فکری بهم دست داده بود طوری که احساس دیوانگی و جنون می کردم. در اون لحظات دوست داشتم فقط بمیرم و مغزم از این همه فکر آزاردهنده راحت بشه. اذان مغرب که گفته شد این وسوسه به ذهنم رسید که من که با نماز خوندم مشکلم حل نشده چرا باید برم برای نماز. ولی مقاومت کردم و هر طور بود خودم رو به نماز رسوندم در حالی که از شدت افسردگی و افکار وسواسی احساس می کردم مغزم داره منفجر میشه.
  نمازم رو با ناامیدی میخوندم و مدام توی ذهنم به خدا اعتراض می کردم و فقط یه آرزو از خدا داشتم و اون این که مرگ من رو برسون و من رو ببر جهنم تا لااقل اون جا از شر این همه فکر راحت شم!! یهو ته قلبم نسبت به این افکار ناامید کننده ام احساس شرم کردم و زدم زیر گریه… و به خودم گفتم مگه خدا چه تقصیری داره؟!
  سرم رو گذاشتم روی مهر و تا می تونستم خودم رو با گریه تخلیه کردم وقتی سرم رو بالا آوردم به دلم افتاد که به حضرت فاطمه زهرا (س) علیها متوسل بشم و ازش کمک بگیرم. باز هم قانع نشدم و رفتم قرآن رو برداشتم. با خودم گفتم قرآن رو باز می کنم، هر جایی از قرآن که باز شد همون جا رو می خونم و مطمئنم که تو آیات همون صفحه یه چیزی خدا بهم میگه که دلم آروم شه.

  “وقتی قرآن رو باز کردم و شروع کردم به خوندن آیات اون با معنی یهو رسیدم به آیه ای که یادم میاد از دیدن اون آیه چنان ذوق کردم و حالم عوض شد که تا مدت ها دهنم از تعجب باز موند و تمام گریه های ناامیدی من تبدیل به اشک شوق شد و من شروع به خوشحالی کردم…!
  اون آیه، آیه 175 سوره آل عمران بود که ترجمه اون این بود: “در واقع اين شيطان است كه دوستانش را مى‏ترساند پس اگر مؤمنيد از آنان مترسيد و از من بترسيد”

  این آیه دقیقا منطبق بود با حال اون لحظه من. اونایی که در مورد وسواس تحقیق کردند حتما می دونند که یکی از اصلی ترین ریشه های وسواس ترسه که میتونه یا ژنتیکی باشه یا ناشی از محیطی که آدم در اون زندگی کرده. من که از بچگی با انواع و اقسام اختلالات ترس و فوبی اجتماعی و وسواس فکری مواجه بودم انگار یه دفعه از وسط آتش خودم رو در گلستان می دیدم!!
  و این شرح حال آدمیه که هیچی از تئوری های روانشناسی بالینی نمی فهمه و فقط از نزدیک این بیماری رو لمس کرده و تجربه بهبودی رو داره و حالا می خواد با درمان های دارویی تحت نظر یک متخصص اعصاب و روان روند بهبودی خودش رو کامل تر کنه.

  پاسخ دادن
 4. 4

  مهرانا

  وسواس ریشه ژنتیکی، یادگیری از والدین و تجارب رشدی رو در برداره….. واقعا فکر کردین خدا انقدررر ظالمه که کسی رو بخاطر ریشه های ژنتیکی و بدکارکردی های نوروآناتومی و نوروشیمی مجازات کنه؟؟؟ خواهش میکنم یکم سوادتونو ببرید بالا

  پاسخ دادن
 5. 3

  مهرانا

  خواهش میکنم این کتابو از این جا بردارین.. یک فرد وسواسی اینا رو بخونه روانی میشه…. به جای این کارها چهارتا پژوهش و مدل نظری درست و درمون رو برای خوندن بزارین….. حداقل اگه ادعا دارید درمورد مدل نظری ایشون کار عملی انجام بدبد… کار علمی کنید… همه با یاد خداوجهنم و آخرت مشکلاتشون حل نمیشه….

  پاسخ دادن
 6. 2

  مهرانا

  سلام
  من یک روانشناس بالینی هستم و با توجه به سیستم تشخیصی روانپزشکی و برمبنای مدل های پژوهشی مراجعین وسواس را درمان میکنم
  هیچوقت کتاب شما را به افراد مبتلا پیشنهاد نمیکنم… چون نه تعریف درستی از وسواس دارد و نه درک و همدلی با آن…. یاد دنیا و آخرت و جهنم و شیطان نه تنها بیمار وسواسی را کمک نمیکند بلکه باعث اضطراب بیشتر او شده و یک سیکل معیوب اتفاق می افتد… خواهشا برای کمک به بیماران روانی که قشر حساسی هستند بیشتر مطالعه بفرمایید. بازی با روان انسان ها عقوبت اخوی ندارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ دادن
 7. 1

  esmaeel

  با سلام و عرض ادب

  آیا این کتاب رو برای خودمون چاپ کنیم مشکل شرعی نداره؟!

  پاسخ دادن
  1. 1.1

   ناشناس

   نه کاکو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هر گونه استفاده از تصاویر و مطالب سایت (در قالب بنر ، پوستر ، ... و یا امور تجاری) که موجب نشر فرهنگ اسلامی می شود موجب خوشحالی و رضایت ماست.